Muinsuskaitseamet tähistab oma 18. aastapäeva

13. okt,      
Homme tähistab Muinsuskaitseamet oma 18. aastapäeva. Sellega seoses toimub Tallinnas, Hopneri majas muinsuskaitsealane seminar, mille käigus amet tunnustab ja tänab oma möödunud aasta parimaid koostööpartnereid.

Tegemist on Eesti kultuuripärandi säilitamise ja kaitsmise seisukohalt aasta keskse sündmusega, mille eesmärk on tänada kohalikke omavalitsusi, organisatsioone, kodanikuühendusi, kogudusi, omanikke ning üksikisikuid panuse eest säilitada, arendada, restaureerida ja tutvustada muinsuskaitsealasid ja kultuurimälestisi alates kirikutest, mõisahoonetest, linnusepaikadest ja kalmistutest ning tunnustada kodanikuühenduste poolset tänuväärset tegevust kodukandis.

 

Kõigist maakondadest esitatud sajakonna projekti seast valis ekspertkomisjon välja  43.

Tänukirjad parimatele projektdokumentatsioonide koostajatele, parimatele teostajatele, omanikele, omavalitsustele, MTÜ-dele ja seltsidele annab üle Muinsuskaitseameti peadirektor Kalev Uustalu. Kultuuriministeeriumi poolsed tervitussõnad ütleb asekantsler kultuuriväärtuste alal Anton Pärn.

 

Selle aasta eripära on, et esmakordselt tunnustab Muinsuskaitseamet kultuuripärandi suurepärasele tutvustamisele kaasa aidanud  kirjanik Mats Traati ja Ugala teatrit. Tegemist on eesti teatrihuviliste seas  laia kõlapinda ja huvi tekitanud etendusega „ Läbi klaasi“, mis tutvustab mitmesaja-aastase ajalooga tööstusmälestiste Meleski klaasivabriku ja Rõika peeglivabriku tegevust.

 

Välja antakse ka kaks 300 € suurust rahalist preemiat, mille saavad Õnne Paimre Kuigatsi mõisa sõiduhobuste talli taastamise, restaureerimise ja hooldamise eest ning  Jarkko Kalevi ArhilahtiErvita mõisa peahoone, möldrimaja ja tuuleveski tulemusliku restaureerimise eest.

  

Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama algusega kell 11.15. Hopneri majas (Raekoja plats 18, endine Matkamaja)


Täielik loetelu tunnustuse saanutest on kättesaadav  Muinsuskaitseameti kodulehel
Lisainfo:
Meeli Hunt

Avalike- ja välissuhete nõunik

640 3054

50 12420

meeli.hunt@muinas.ee

 

Ilme Mäesalu

Peainspektorite osakonnajuhataja

640 3022

ilme.maesalu@muinas.ee


 

Thea Laidvere

Arhitektuurimälestiste peainspektor

640 3039

thea.laidvere@muinas.ee

<