Muinsuskaitseamet kutsub koolinoori koolivaheajal pildistama kaitse all olevaid pühapaiku

20. okt,       

Muinsuskaitseamet kutsub algaval koolivaheajal kõiki koolinoori pildistama Eestis asuvaid pühapaiku ja osalema oma ülesvõtetega  fotovõistlusel, mida korraldab Maavalla koda koos Muinsuskaitseameti, Taru Ülikooli, Hiite Maja SA, Kultuuriministeeriumi, Siseministeeriumi ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

 

Oodatud on fotod muinsuskaitse all olevatest hiitest, pühadest puudest, allikatest, kividest, ristipuudest ja teistest pühadest looduspaikadest. Kui jääte oma valikutes hätta, siis võtke ühendust oma maakonna inspektoriga, kes teid meelsasti juhendab. Oma maakonna inspektori kontaktid leiate Muinsuskaitseameti kodulehelt: http://www.muinas.ee/meie/kontaktandmed

 

Pilti võib teha pühapaika toodud andidest ja raviesemetest, inimestest pühapaigas jõudu kogumas, ande jätmas, ravimas, tuld tegemas, nõu pidamas jm ajaloolisi tavasid järgimas. Kurvema poole pealt võib pildile püüda pühapaigas toimuvat reostamist, hävitustööd ja selle jälgi.

 

Võistlusel osalejaid ootab lisaks peaauhinnale hulk eriauhindu parimale puu, kivi, veekogu, kaitstava liigi, andide, hiietavade, hiie valu, Vana-Võromaa, saarte ning Virumaa pühapaiga ülesvõttele.

 

Muinsuskaitseamet paneb välja auhinna koolinoorte kategoorias kolmele parimale ülesvõttele muinsuskaitsealusest looduslikust pühapaigast. Auhinnaks on tänukiri ja kaunis muinsuskaitseteemaline raamat Eestis kaardistatud kultuuriväärtuslikest objektidest.

 

 

Head pildistamist!

 

Võistluse tulemused kuulutatakse välja ja auhinnad antakse kätte 19.11.2011 Tartus toimuval Hiie väe sündmusel.

 

Pilte saab üles laadida porikuu lõpuni (31.10). Võistlustingimused ja seni laekunud fotod  on nähtavad aadressil:  http://www2.maavald.ee/pildid/

Samasse saab üles laadida ka oma võistlustöö.

 

 

Tänavu anti eesti keeles välja Rahvusvahelise Looduskaitseliidu (IUCN) juhend "Looduslikud pühapaigad. Juhend kaitsealade valitsejatele".

Juhendi kohaselt on looduslikud pühapaigad inimkonna vanimad kaitsealad, kus loodust on kaitstud ja tuleb edaspidigi kaitsta põlisrahva usundist ja tavadest lähtudes. Eesti Vabariik kiitis juhendi heaks 2008. aastal ning sellega saab tutvuda siin:

http://www.maavald.ee/failid/IUCN_SNS_Estonia.pdf

 

<