Euroopa muinsuskaitsepäevadel toimub seminar Mustlas

22. aug,      
Tänavu tähistab Eesti Euroopa muinsuskaitsepäevi 5. – 11. septembril teemal „Ajaloolised linnad ja külad“

Sellise teemavaliku tingis asjaolu, et sel aastal täitub 45 aastat Tallinna vanalinna kaitsevööndi kehtestamisest, mis oli eelduseks Tallinna vanalinna UNESCO kultuuripärandi hulka arvamisel. Selle ajaloolise sündmuse tähistamiseks toimub 6. septembril Tallinna Raekojas konverents „Tallinna vanalinn 45. Helmi Üprus 100“.

Samuti on Euroopa muinsuskaitsepäevade kavas mitmeid mälestisi ning kultuuriloolisi paiku tutvustavaid ekskursioone ning heakorratalguid, Kalamajas toimub võimas Ökomäss – ikka tervislikuma elukeskkonna nimel.

 

Eestis leidub aga arvukalt miljööväärtuslikke linnu ja külasid, mis vajavad kaitset korrapäratu arendustegevuse eest ning tutvustamist ajalooliselt väärtuslike elukeskkondadena.  Teemakohane seminar toimub Mustla valla algatusel 7. septembril Mustlas, kuhu on kutsutud osa võtma Mustla ja ümberkaudsete valdade elanikud, arhitektid, valla töötajad, muinsuskaitsjad.  Seminaril on kaks pea-ettekannet: arhitekt Maie Kaisilt ning Mart Siilivaselt Muinsuskaitseametist.

                                                                               
 Seminar Mustla Vallavalitsuses
7. september 2011 kell 14.30
Kava 


Trivimi Velliste, Eesti Muinsuskaitse Seltsi au-esimees Sissejuhatus seminari

 

Alar Karu, Mustla vallavanema tervitus

 

Ettekanded:

 

Maie Kais, arhitekt „Miljööalad Eestis“

 

Mart Siilivask, kunstiajaloolane, Muinsuskaitseamet „Väärtuslikud Eesti väikelinnad“

 

Arutelu, küsimused, vastused

 

Ringkäik Mustlas, juhib Mart Siilivask

 

Seminari lõpetamine, kohvilaud

 

Seminari korraldavad Mustla Vallavalitsus ja Eesti Muinsuskaitse Selts.  Osavõtust palume teatada EMSi aadressil info@muinsuskaitse.ee või 642 522 hiljemalt 1. septembriks.<