Viljandimaal õpitakse restaureerima vanu väärtuslikke aknaid ja uksi

27. märts,      
Neljapäeval, 29.märtsil toimub Viljandimaal Mustlas Tarvastu käsitöömajas vanade akende ja uste restaureerimise õppepäev. Oodatud on kõik huvilised, kes väärtustavad kultuuripärandit ning kes ei pea paljuks oma aega ning vaeva vanade uste ning akende säilitamisse panustada.

„Tarvastu vallas on palju kultuurilooliselt väärtuslikke hooneid, mis pole kultuurimälestistena riikliku kaitse alla võetud, kuid rikastavad ümbruskonda oma arhitektuurilise eripäraga,“ ütles päeva kuraator, muinsuskaitseameti Viljandimaa vaneminspektor Anne Kivi. „Oma  rutiinses argielus ei pruugi me märgata ja seetõttu ka väärtustada ümbritsevat unikaalset keskkonda. Selle asemel püüdleme odavast materjalist kastmajade mugavuste poole. Loodetavasti vaatavad osalejad pärast õppepäeva ka väikelinna ja seal peituvaid kauneid detaile hoopis teise pilguga“.

 

Õppepäeva põhiettekande teeb Tartu ja Eesti väikelinnade kujunemislugu uurinud Muinsuskaitseameti nõunik Mart Siilivask. Ettekanne keskendub väikelinna ajaloole ja säilinud unikaalsele miljööle, mida rikastavad hoonetel säilinud originaaldetailid – näiteks pealtnäha lihtsad vanad aknad ja uksed.

Pärast ettekannet algab praktiline õpituba, kus osalejad õpivad puhastama, parandama, kruntima, kittima ja värvima vanu uksi ning aknaraame. Õppetuba  juhendab restauraator ja õpetaja Kalmer Lind.

 

AJAKIRJANIKUD: Õppepäeva algus on kell 15.00. Olete teretulnud õppepäeval osalema ja seda kajastama.

 

Anne Kivi

Viljandimaa vaneminspektor

433 3925

512 4245

anne.kivi@muinas.ee

 

<