Muinsuskaitseamet tänab koostööpartnereid.

17. okt,      
18. oktoobril tähistab Muinsuskaitseamet oma 19. aastapäeva. Sellega seoses soovib amet tunnustada ning tänada oma möödunud aasta parimaid koostööpartnereid.


Tegemist on Eesti kultuuripärandi säilitamise ja kaitsmise seisukohalt aasta keskse sündmusega, mille eesmärk on tänada kohalikke omavalitsusi, organisatsioone, kodanikuühendusi, kogudusi, omanikke ning üksikisikuid panuse eest säilitada, arendada, restaureerida ja tutvustada muinsuskaitsealasid ja kultuurimälestisi alates kirikutest, mõisahoonetest, linnusepaikadest ja kalmistutest ning tunnustada kodanikuühenduste poolset tänuväärset tegevust kodukandis.

 

Tunnustatakse kokku 52 projekti.


Tänukirjad parimatele projektdokumentatsioonide koostajatele, parimatele teostajatele, omanikele, omavalitsustele, MTÜ-dele ja seltsidele annab üle Muinsuskaitseameti peadirektor Kalev Uustalu. Kultuuriministeeriumi poolsed tervitussõnad ütleb asekantsler Anton Pärn.

 

Välja antakse ka kaks 300 € suurust rahalist preemiat, mille saavad Aigar Jušin ja perekond Soontalu kultuuripärandi järjepideva hooldamise ja korrastamise eest.

 

Aigar Jušin on  päästnud ja ennistab  avariilises seisus olnud Mooste mõisa moonakamaja.

Ta on muinsuskaitseteadlik ja muinsuskaitse  põhimõtteid täpselt järgiv omanik ning täiendab ennast aktiivselt muinsuskaitse õppepäevadel.

 

Perekond Soontalu tunnustatakse Sindis Pikk tn 2 paikneva elamu elukestva hoolduse ja ehitustraditsioonide jätkamise eest mälestiste korrastamisel.

 

Tunnustamisüritus toimub neljapäeval, 18. oktoobril Tallinnas Komandandi majas (Toompea tn 1). Tänukirjade ja preemiate üleandmine algab kell 12:45.

 

Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama.
Täielik loetelu tunnustuse saanutest on kättesaadav Muinsuskaitseameti kodulehel: http://www.muinas.ee/muinsuskaitsetegevus/tunnustatud-toodLisainfo:
Ilme Mäesalu

Restaureerimis- ja arenguosakonna juhataja asetäitja

640 3022, 502 0932

ilme.maesalu@muinas.ee
<