Meedia kokkuvõte

24. aug,      

Rask ei saanud luba Toomemäel lammutada
Eesti Päevaleht kirjutas juuli keskpaigas, et riigikohus on otsinud juba mõnda aega endale uut kohta. Lemmikuks on osutunud Tartus Toomemäel asuv ala, kus aga asuvad kaks muinsuskaitsealust maja. Need soovitakse lammutada ja teisaldada.
Eesti Päevaleht, 24.08.11 00:00 Autor: Kadri Ibrus, http://www.epl.ee/news/eesti/rask-ei-saanud-luba-toomemael-lammutada.d?id=56323832 (täispikkuses paberlehes)
ERR Uudised, 24.08.11 09:45 Autor: Inga-Gretel Linkgreim,
http://uudised.err.ee/index.php?0623323

Muinsuskaitse ei luba riigikohtul Toomemäelt mälestisi teisaldada

Postimees, 24.08.11 11:34 Autor: Merike Teder,


Lossihoovist leiti haruldane hertsog Magnuse aegne münt
Läinud nädala lõpul lisandus Kuressaare linnuse väljakaevamiste leidude hulka veel üks – hertsog Magnuse ajal Kuressaares vermitud hõbemünt. Kuressaare linnusevallide juures toimuvaid väljakaevamisi juhtiv Garel Püüa ütles, et leitud mündil on peal aastaarv 1564. Arvestades seda, et Kuressaare sai linnaõigused just hertsog Magnuselt ja 1563. aastal, on leitud münt ainult aasta võrra noorem kui linn ise.
Saarte Hääl, 24.08.2011, autor: Kertu Kalmus
http://www.saartehaal.ee/index.php?content=artiklid&sub=41&artid=27192&sec=1


Muinaslaeva põhjaprofiil on selgelt näha
Üleeile õnnestus arheoloogidel välja kaevata huumusekiht, milles joonistub selgelt välja Salme teise muinaslaeva põhjaprofiil. Meremuuseumi teadur Vello Mäss ütles, et kui vaadata Salme koolimaja poolsest küljest, on muinaslaeva põhja kuju ja kiil väga hästi näha.  “Eile (üleeile – toim), kui arheoloogid töö päikseloojangu ajal lõpetasid, ei olnud head valgust,” selgitas Mäss. “Täna aga on see materjal kuivanud ja laeva põhjaprofiil on huumusekihis selgelt näha.” Teaduri sõnul pole puitdetailidest loomulikult midagi säilinud ja kogu info sisaldubki huumusekihis. “Võib öelda, et selle laeva põhjaprofiil on väga heade mereomadustega,” lisas ta.
Saarte Hääl, 24.08.2011
http://www.saartehaal.ee/index.php?content=artiklid&sub=41&artid=27195&sec=1


Pärnust

 

Olerex võib taganeda Raeküla raudteejaamast

 

Virumaalt

 

Võiverre tuleb tulevikus Struve-Tenneri muuseum

 

 Mujalt maailmast

 

Norra tahab polaaruurija Amundseni laeva tagasi

 

<