Ekskursioonid tööstus- ja tehnikamälestistele toimuvad 10.- 13. septembril


Koht
Aeg
Registreerumine        
Kontakt/Giid                  

10. september



Rotermanni soolaladu (Ahtri 2a, Tallinn)

kell 16:00Registreeru siin
Ringkäik Sandra Mälgu juhendamisel
Hind: 5 EUR
Sandra Mälk





11. september



Räpina paberivabrik

(Pargi 23, Räpina)

kell 16:00Registreeru siin
Dvigateli kompleks (Tallinn)
kell 16:00 (kogunemine Ülemiste City pargis vana veetorni juures)

Registreeru siin
Kristo Siig
Lutheri mööblitööstus (Pärnu mnt 39, Tallinn)
kell 17:00 (kogunemine sisehoovis, viadukti poolse jalakäijate värava kaudu)
Väärikas mööblitööstuses tutvustab nii vana kui ka uut pärandit arhitekt Jaanus Saarepera
Registreeru siin
Jaanus Saarepera
Noblessneri Loomemaja (Tööstuse 48, Tallinn)
kell 16:00

http://www.ars.ee/portfolio/noblessner-loomemaja/

Ringkäik arhitekt Jaanus Saarepera juhtimisel

Registreeru siin
Jaanus Saarepera





12. september


Linnamäe Hüdroelektrijaam (Jõesuu ja Jägala-Joa piiril, Harjumaa)

kell 11:00 ja
kell 12:00
Kell 11:00 registreeru siin
Kell 12:00 registreeru siin

Hobuveski (Lai tn 47, Tallinn)kell 11:00Registreeru siinHannele Känd




Sindi (kogunemine Sindi gümnaasiumi juures Pärnus)

kell 11:00Ringkäik linnapea Marko Šorini juhendamiselMarko Šorin
Waldhofi vabrik (Nikolai 8, Pärnu)kell 14:00Vabriku ajalugu tutvustab Olaf Esna Pärnu linnakodaniku majas
Olaf Esna





13. september



Ervita mõis, Koeru vald, Järvamaa
kell 11:00 või 12:00
Registreeru siin
Jarkko Arhilahti
gromell@hotmail.com




Viljandi lennukitehas, Viljandi
kell 11:00 (kogunemine Lennukitehase väravas)
Registreeru siin
Monika Vestmann




Jalgrattamatk Tartu tööstusmaastikul
kell 11:00
Registreeru siin
Inga Raudvassar





Narva Kreenholm, Narva
kell 11:00 (kogunemine Kreenholmi vana värava juures, Joala 23c Narva)
Registreeru siin

Muuseumi giidi juhtimisel alustatakse ringkäiku Kreenholmi vana värava juures, palume mitte segi ajada uue väravaga, kus hetkel asub OÜ Rapid Security kontor.Ekskursiooni ajaks on oma auto/buss võimalik jätta värava kõrvale jäävasse tasuta parklasse.
Soodushind: 8 EUR
Andres Vaks




Tallinna tööstusrevolutsiooni hällist loomelinnakuks (Telliskivi 60 , Tallinn)
kell 13:00 (kogunemine Telliskivi loomelinnakus, F hoone ees)
Registreeru siin
Jaak Juske




Rauaniit, Suva sukavabrik või Kunstiakadeemia? (Põhja pst 7, Tallinn)
kell 14:00
Registreeru siin
Koit Ojaliiv




Balti Puuvillavabrik (Manufaktuuri 5, Tallinn)

kell 11:00 (eesti keeles)
kell 13:00 (vene keeles)

Eesti keeles, registreeru siin
Vene keeles, registreeru siin

Tarvo Teder
tarvo@phoenixland.ee
Jalgrattamatk Nõmme tööstuste radadel
kell 12:00
Registreeru siin
Leho Lõhmus
Tallinna elektrijaam ehk Energia avastuskeskus + Kultuurikatel (Põhja pst 29, Tallinn)kell 14:00Registreeru siinRobert Treufeldt